Корзина
66 отзывов
Купити інкубатор в миттєву розстрочку від Приватбанку!Миттєва розстрочка
Вплив якості яєць на інкубацію

Вплив якості яєць на інкубацію

Вплив якості яєць на інкубацію
Життєздатність і подальша продуктивність виведених курчат, каченят, гусенят, індичат, цесарок, перепелів залежить в значній мірі від біологічної повноцінності яєць підібраних для інкубації.

15.10.12

Вплив якості яєць на інкубацію

     Життєздатність і подальша продуктивність виведених курчат, каченят, гусенят, індичат, цесарок, перепелів залежить в значній мірі  від біологічної повноцінності яєць підібраних для інкубації.

     Приміром, кури сучасних яєчних ліній зносять в рік по 260 і більше яєць, тобто несуться майже щодня.

Курка масою 2 кг зносить протягом року 14 - 15 кг яєць, що в сім разів перевищує масу курки. Щоб забезпечити яйця всіма необхідними поживними речовинами, курка регулярно повинна отримувати їх з кормом.

     Якщо в раціоні буде мало вітамінів і мінеральних речовин, курка буде нести яйця бідними на вітаміни, з тонкою, крихкою шкаралупою. Такі яйця вважаються неповноцінними, нездатними забезпечити зародок харчуванням. Як правило, в такому яйці зародок гине, або з  нього виводиться нежиттєздатне курча.

     Прийнято вважати, що якість інкубаційних яєць залежить від їх заплідненості і виводимості.

     В даний час вченими виявлено близько десяти факторів, що впливають на плодючість яєць: спадковість, методи розведення, конституція (статура) птиці, линька самців і самок, якість сперми, годування, утримання, співвідношення самців і самок в стаді, хвороби.

     Виводимість залежить від спадковості, віку птиці, годівлі, утримання, стану (здоров'я) птиці, збору та зберігання яєць, режиму і техніки інкубації.

     Більш докладно про ці та інші умови, необхідні для успішного розведення птиці, можна ознайомитися з відповідної методичної літератури.